Projekt

Budynek mieszkalny wielorodzinny

Damian on 20 grudnia 2019

Lokalizacja: Zakopane, ul. Strążyska
Powierzchnia użytkowa: 1040,0 m2
Kubatura: 2700,0 m3
Liczba kondygnacji: 3

Inwestycja złożona z dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych w zabudowie bliźniaczej. Budynki zlokalizowano w urokliwej części Zakopanego, niedaleko wylotu Doliny Strążyskiej. Elewacja budynku stanowi połączenie okładziny kamiennej oraz drewnianej, strona południowa wyróżnia się dużym się dużym przeszkleniem aby wpuścić maksymalną ilość światła do pomieszczeń.

Budynki o dwóch kondygnacjach nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej. Bryła budynku oparta jest na rzucie zespołu prostokątów. Obiekt przekryty jest dachem dwuspadowym z dwoma otwarciami pulpitowymi w środkowej części. W projektowanych budynkach mieszkalnych jednorodzinnych w zabudowie zwartej bliźniaczej przewidziano łącznie 12 lokali mieszkalnych (po 6 na jeden budynek). Segment lewy i segment prawy obiektu są jednakowe i stanowią odbicie lustrzane w osi dylatacji budynku.

Od strony północnej zlokalizowano główne wejścia do budynku – dwie klatki schodowe oraz dwa wjazdy do garażu podziemnego. W piwnicy budynku wydzielono garaż, gdzie zaprojektowano łącznie 12 miejsc parkingowych oraz pomieszczenia techniczne – kotłownie gazowe. Na parterze znajduje się 6 lokali mieszkalnych, natomiast na piętrze znajduje się 6 lokali mieszkalnych z antresolami oraz użytkowym poddaszem. Każdy lokal mieszkalny ma dostęp do tarasu lub balkonu z widokiem na panoramę Tatr.