Projekt

Budynek mieszkalny jednorodzinny

Damian on 2 listopada 2020

Lokalizacja: Zakopane
Powierzchnia użytkowa: 980 m2
Kubatura: 3 597 m3
Liczba kondygnacji: 3

Projekt swoim zakresem obejmował rozbudowę istniejącego budynku mieszkalnego jednorodzinnego, składającego się z kondygnacji sutereny, parteru i poddasza. Budynek należy do klasycznej architektury Zakopiańskiej, charakterystycznym elementem takiego stylu jest wysoka kamienna podmurówka, ganek wejściowy o konstrukcji drewnianej oraz ściany z budynku zbudowane z ciężkich, masywnych płazów. Dach budynku pokryty modrzewiowym gontem kładzionym na dubel.

Dla przedmiotowej inwestycji zaprezentowano koncepcję rozbudowy istniejącej części budynku w zakresie dobudowy garażu zewnętrznego w bryle budynku, zachowując klasyczne podejście do architektury regionalnej. Istniejące przegrody zewnętrzne podlegają ociepleniu z wykorzystaniem skalnej wełny mineralnej, ocieplenie od wewnątrz.

W zakresie rozwiązań instalacyjnych zaproponowano wymianę bezklasowego źródła ciepła na paliwo stałe, proponując w zamian kaskadę złożoną z dwóch pomp ciepła powietrze/woda. Za takim rozwiązaniem przemawiają bezobsługowa praca instalacji, ekologia oraz niskie koszy ogrzewania budynku.